Psychoterapia online

Psychoterapia online:  e-wizyta przez Skype, Zoom, Messenger, e-mail, teleporada

Umów się na psychoterapię online

Pandemia koronawirusa wywołała wiele lęku o zdrowie swoje i najbliższych oraz niepewność przyszłości. Ta nowa sytuacja skłoniła psychologów i psychoterapeutów do zmiany formy udzielanej pomocy – brak możliwości kontaktu osobistego stał się rzeczywistością. Niemniej psychoterapia online z wykorzystaniem technik teleinformatycznych od jakiegoś już czasu stosowana jest z powodzeniem, sprawdzając się zwłaszcza wśród osób mających trudność z dostępem do specjalistycznych usług psychoterapeuty (np. matek opiekujących się małymi dziećmi, osób mieszkających za granicą lub często podróżujących, niepełnosprawnych lub osób pragnących zachować anonimowość w rodzimym otoczeniu). Taka forma pomocy bywa również bardziej przyjazna pacjentom doświadczającym specyficznych trudności o charakterze lękowym (np. agorafobia).

Jak przebiega psychoterapia online

Konsultacja oraz psychoterapia online jest dopasowana do potrzeb pacjenta, analogicznie do tradycyjnych spotkań z psychoterapeutą w gabinecie. Jedyną różnicą jest forma sesji, które odbywają się za pośrednictwem internetu. Spotkanie trwa tyle samo, co psychoterapia prowadzona stacjonarnie (standardowo długość prowadzonych przeze mnie sesji wynosi 50 min. w psychoterapii indywidualnej oraz 60 min. w terapii par i małżeństw).

Obszary pomocy w psychoterapii przez internet

Depresja, obniżony nastrój, zaburzenia lękowe, OCD, problemy relacyjne, psychoterapia par i małżeństw (istnieje możliwość połączenia nawet jeśli partnerzy przebywają w różnych miejscach), konsultacje dla rodzin.

Formy psychoterapii online

KONSULTACJA VIDEO / rozmowa on-line za pomocą komunikatora Skype, Zoom / kontakt synchroniczny

Czas trwania: 50 min. Koszt: 200 PLN

KONSULTACJA TELEFONICZNA / rozmowa telefoniczna dla osób nie posiadających dostępu do internetu lub możliwości połączenia video / kontakt synchroniczny

Czas trwania: 50 min. Koszt: 200 PLN

CZAT – ROZMOWA TEKSTOWA / rozmowa w czasie rzeczywistym za pomocą komunikatora tekstowego (Messenger, Skype, inny dogodny dla pacjenta i terapeuty) / kontakt synchroniczny

UWAGA – tę formę kontaktu stosujemy w wyjątkowych okolicznościach, np. z uwagi na ograniczenie sprawności komunikacyjnej pacjenta

Czas trwania: 50 min. Koszt: 200 PLN

Przeciwwskazania do psychoterapii online

Psychoterapia przez internet jest skuteczną formą pomocy dla szerokiego spektrum pacjentów. Jednak w przypadku powracających myśli rezygnacyjnych lub samobójczych, zachowań autoagresyjnych, aktów przemocy wobec innych, stanów pre- i psychotycznych, aktywnego uzależnienia od alkoholu czy narkotyków – zalecam kontakt z najbliższą placówką leczenia klinicznego. W przypadku psychoterapii online osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Lista pomocnych adresów w przypadku, gdy potrzebujesz natychmiastowej pomocy: interwencja kryzysowa.

Jak umówić wizytę online

Aby umówić pierwszą konsultację skorzystaj z kalendarza wizyt lub zadzwoń. Stacjonarnie przyjmuję w gabinecie we Wrocławiu przy ul. Jesionowej 54/2.

Poufność kontaktu online

Podczas psychoterapii online zapewniam pełną dyskrecję. Wizyty-połączenia odbywają się w miejscu mojej stałej działalności zawodowej.