Agnieszka Tomaszewska | Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą certyfikowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii (EAP www.europsyche.org).
Pracuję w nurcie psychodynamicznym oraz Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej (certyfikowanym przez World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy).
Prowadzę psychoterapię osób doświadczających nadmiernego stresu, w stanach kryzysowych, cierpiących na lęki, stany depresyjne, objawy psychosomatyczne oraz zaburzenia osobowości. Pracuję z osobami dorosłymi, parami i małżeństwami oraz młodzieżą od lat 16.
Z wykształcenia jestem filozofem o specjalizacji kognitywnej (Uniwersytet Wrocławski, kierunek: Komunikacja Społeczna). Posiadam doświadczenia zawodowe związane zarówno ze środowiskiem biznesowym, jak i zarządzaniem projektami społecznymi, kulturalnymi oraz szkoleniowymi. Przez wiele lat współtworzyłam programy arteterapeutyczne i biblioterapeutyczne.
Jestem członkiem Polskiej Federacji Psychoterapii oraz World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy. Swoja pracę poddaję regularnej superwizji. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe.
Zapraszam do mojego gabinetu we Wrocławiu, ul. Jesionowa 54/2. Jeśli masz pytania lub szukasz innego terminu, niż podany w kalendarzu – napisz lub zadzwoń.
Metafora o podejściu pozytywnym w psychoterapii
Pozytywny model psychoterapii opisuje następująca sytuacja: Pewien człowiek zdał sobie sprawę, ze ma ogromne długi. Świadomość położenia, w którym się znalazł sprawiła, że nie mógł w ogóle spać. Pogrążył się w depresji i zamierzał popełnić samobójstwo. Pożalił się na swój los godnemu zaufania przyjacielowi. Przyjaciel wysłuchał cierpliwie opowieści o kłopotach owego człowieka lecz gdy odniósł się do tego, co usłyszał, to nawet nie wspomniał o długach. Taka postawa przyjaciela niezmiernie zadziwiła mężczyznę. Bowiem zamiast przedyskutowania sprawy długów, przyjaciel mówił na temat jego stanu posiadania i pieniędzy, które mężczyzna miał, a także o przyjaciołach gotowych służyć mu pomocą. Wówczas zgnębiony człowiek ujrzał swe problemy w nowym świetle i gdy przestał trwonić swoja energię na to, co go martwi i zajmować się sprawą długów, skupił uwagę na możliwościach i szansach, które rzeczywiście miał do dyspozycji, odkrył, że ma w sobie wystarczające zasoby i siły aby podołać rozwiązaniu swojego kłopotu.
Nossrat Peseschkian „Pozytywna psychoterapia rodzin. Rodzina w roli terapeuty”; Wydawnictwo Continuo, Wrocław 2015.