O MNIE · 21/06/2019

O MNIE

Agnieszka Tomaszewska | Psychoterapeuta

Pracuję w nurcie Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, certyfikowanym przez World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy. Oferuję specjalistyczną pomoc terapeutyczną osobom doświadczającym nadmiernego stresu, w stanach kryzysowych, cierpiącym na lęki, stany depresyjne czy objawy psychosomatyczne. Udzielam konsultacji oraz prowadzę psychoterapię osób dorosłych, par i małżeństw oraz rodzin.


Z wykształcenia jestem filozofem o specjalizacji kognitywnej (Uniwersytet Wrocławski, kierunek: Komunikacja Społeczna). Posiadam doświadczenia zawodowe związane zarówno ze środowiskiem biznesowym, jak i zarządzaniem projektami społecznymi, kulturalnymi oraz szkoleniowymi. Przez wiele lat współtworzyłam programy arteterapeutyczne i biblioterapeutyczne.


Jestem członkiem Polskiej Federacji Psychoterapii oraz World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy. Swoja pracę poddaję regularnej superwizji.


Zapraszam do mojego gabinetu we Wrocławiu, ul. Jesionowa 54/2. Jeśli masz pytania lub szukasz innego terminu, niż podany w kalendarzu – napisz lub zadzwoń.


 

Metafora o podejściu pozytywnym w psychoterapii

Pozytywny model psychoterapii opisuje następująca sytuacja: Pewien człowiek zdał sobie sprawę, ze ma ogromne długi. Świadomość położenia, w którym się znalazł sprawiła, że nie mógł w ogóle spać. Pogrążył się w depresji i zamierzał popełnić samobójstwo. Pożalił się na swój los godnemu zaufania przyjacielowi. Przyjaciel wysłuchał cierpliwie opowieści o kłopotach owego człowieka lecz gdy odniósł się do tego, co usłyszał, to nawet nie wspomniał o długach. Taka postawa przyjaciela niezmiernie zadziwiła mężczyznę. Bowiem zamiast przedyskutowania sprawy długów, przyjaciel mówił na temat jego stanu posiadania i pieniędzy, które mężczyzna miał, a także o przyjaciołach gotowych służyć mu pomocą. Wówczas zgnębiony człowiek ujrzał swe problemy w nowym świetle i gdy przestał trwonić swoja energię na to, co go martwi i zajmować się sprawą długów, skupił uwagę na możliwościach i szansach, które rzeczywiście miał do dyspozycji, odkrył, że ma w sobie wystarczające zasoby i siły aby podołać rozwiązaniu swojego kłopotu.

Nossrat Peseschkian „Pozytywna psychoterapia rodzin. Rodzina w roli terapeuty”; Wydawnictwo Continuo, Wrocław 2015.