Blog tomaszewska.eu wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Dane, które zbieram są wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych oraz poprawnego korzystania z serwisu po zalogowaniu.

widzieć-wiedzieć

Wyobraź sobie butelkę wina. Niech to będzie twój ulubiony gatunek i rocznik, niech wino przyjemnie połyskuje głębokim karmazynem. Na stole stoją dwa kielichy. Jeden ze szczerego złota z kunsztownymi zdobieniami. Drugi z czystego kryształu, cienkiego jak bańka mydlana i tak jak ona przeźroczysty. Nalewasz i wypijasz; a ja na tej podstawie stwierdzę, czy jesteś koneserem wina. Jeżeli bowiem sam trunek nie dostarcza ci dość wrażeń, będziesz chciał mieć poczucie, że pijesz z naczynia wartego tysiące funtów; jeśli zaś należysz do ginącego gatunku miłośników tego napoju bogów, wybierzesz kryształ, gdyż on nie skrywa, lecz ujawnia piękno tego, co zawiera. 

Ponieważ prywatnie zawsze byłem i dalej jestem "fanatykiem" filozofii w każdym wydaniu, przytoczę krótki fragment Myślenia według wartości ks. Józefa Tischnera (na pewno kojarzycie jego kultową już dzisiaj Filozofię po góralsku, jeśli nie – polecam!):

Człowiek w kryjówce chroni się przed światem i przed innymi. Przyszłość nie obiecuje człowiekowi nic wielkiego, pamięć przeszłości podsuwa mu przed oczy same doznane porażki, przestrzeń nie zaprasza do żadnego ruchu. Wprawdzie w kryjówce nadzieja nie znika bez reszty, tylko maleje, ale maleje do tego stopnia, że staje się jedynie nadzieją przetrwania.

JoomlaDay Polska 2015

Joomla! Day Polska to coroczne spotkania entuzjastów jednego z najpopularniejszych sytemów zarzadzania treścią. W Polsce miłośnicy Joomla! spotkają się po raz czwarty, tym razem w Gdańsku. W tym roku wiele nowości - zmineniony system rezerwacji i opłat konferencyjnych (uczestnicy maja do dyspozycji aż 16 pakietów rejestracyjnych), możliwość uczestnictwa w debatach a także plebiscyt „Wolontariusza 10-lecia”. Obowiązakowa impreza dla wszystkich korzystających z tego systemu!

Logikomiks

Opowieść o genialnym Bertrandzie Russellu: historia logiki, matematyki i filozofii, upadków i wzlotów, miłości, przyjaźni i rywalizacji naukowej. W tle burze ideologiczne i polityczne pierwszej połowy XX w. A zaczyna się w wiktoriańskiej posiadłości Pembroke Lodge, rezydencji lorda Johna Russela, ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii, gdzie mały Bertie próbuje stawiac pierwsze pytania i poznaje podstawy geometrii euklidesowej.

Postępująca informatyzacja w niemal każdej dziedzinie życia stała się faktem. Jej szczególny wpływ na gospodarkę sprawia, że konieczne jest podjęcie tematu elektronizacji usług administracji publicznej w Polsce. Niezbędne jest poznanie oczekiwań biznesu oraz wypracowanie przez administrację nowych i efektywnych rozwiązań, które wyznaczą kierunki rozwoju współczesnej e-administracji. Konferencja „e-Administracja dla Biznesu” ma to umożliwić. Konferencja jest współorganizowana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwo Gospodarki.

Font autorstwa Mariyi V. Pigoulevskey doskonale sprawdzi się jako krój nagłókowy, jednocześnie zachowujac pełną czytelność w rozmiarach akapitowych. Pierwsze szkice powstawały ręcznie, nadając fontowi "Aesthet" wyraźnego charakteru pisanki. Polskie glify!

Nowa ustawa o standaryzacji niektórych wzorów pism w procedurach administracyjnych umożliwia składanie wniosków on-line w 64 procedurach. Wzory pism są dostępne w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych (CRWD), umieszczonym na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) oraz na BIP organu odpowiedzialnego za ich opracowanie i na stronie internetowej Punktu Kontaktowego (ePK).

Raport Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji jest podsumowaniem stopnia realizacji celów, zawartych w Strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce do roku 2013, przyjętej przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2008. Jest źle.

Zestaw niezbędnych narzędzi, fameworków, bibliotek i skryptów ułatwiajacych pracę przy responsywnych stronach www. Bez lekkich siatek o kilku linijkach kodu nie wyobrażam sobie pracy koncepcyjnej przy planowaniu rozmieszczenia poszczególnych elementów witryny ani organizowanie inych elementów HTML. Zastępują tabele, są skalowalne wraz z elementami potomnymi, przyspieszaja proces wdrażania strony internetowej.

Nowy 13. godzinny kurs projektowania witryn w oparciu o ASP.NET MVC to kompleksowe źródło praktycznych wskazówek jak wykorzystywać możliwości tego uniwersalnego frameworku. I jak zwykle w przypadku materiałów eduweb.pl - wszystko na przykładach! Polecam!

Początek strony